Polskie drogi do ... innowacyjności

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Anna Rogalińska w rozmowie z inż. Ryszardem Chmielewskim z Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych
Anna Rogalińska w rozmowie z dr n. t. Józefem Richertem, dyrektorem Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników

KameraViaexpert_long_1


RGIB 04Spotkanie z laureatami Targów iENA 2013 w Radzie Głównej Instytutów Badawczych

Rozwój i konkurencyjność gospodarki silnie związane są z innowacyjnością, rozumianą jako zdolność, ale i motywacją do nowych pomysłów, badań, rozwiązań ... W efekcie takich działań można osiągnąć cel, wytyczony w strategii innowacyjności i efektywności Ministerstwa Gospodarki, ujęty w tytule dokumentu: „Dynamiczna Polska 2020”.

Polskie wynalazki odnoszą sukcesy na międzynarodowych targach. Warto je poznać, by ... zainspirować się do nowatorskich działań.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z laureatami nagród na Targach „Pomysły - Wynalazki - Nowe produkty” iENA 2013 w Norymberdze. O tym wydarzeniu tak ważnym dla promocji idei innowacyjności oraz dla upowszechniania nowatorskich rozwiązań, pisaliśmy już na portalu ViaExpert. Dziś rozmawiamy z kolejnymi zdobywcami medali na Targach iENA 2013: z inż. Ryszardem Chmielewskim z Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych oraz z dr n. t. Józefem Richertem, dyrektorem Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników.

Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych o otrzymał na Targach iENA 2013 brązowy medal za „Maszyny nowej generacji do pozyskiwania biomasy z wierzby krzewiastej.”

Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników nagrodzono w Norymberdze złotym medalem za innowacyjną technologię otrzymywania nanokompozytów polimerowych o ograniczonej palności.

Przygotowała: Anna Rogalińska