Eksperci o technologiach przyszłości i perspektywach rozwoju polskiego lotnictwa

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Wypowiedź Marka Witeckiego, Dyrektora ds. Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej, Członka Zarządu ZTW S.A. o Międzynarodowej Konferencji i Wystawie „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania"
Wypowiedź ppłk dr inż. Mariusza Wesołowskiego, Kierownika Zakładu Lotniskowego ITWL o systemie kompleksowego zarządzania bezpieczeństwem w lotnictwie
 

Ważnym wydarzeniem z punktu widzenia polityki rozwoju komunikacji lotniczej była Międzynarodowa Konferencja i Wystawa „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania”, która odbyła się w Warszawie. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 ekspertów i decydentów. Organizatorem Konferencji był Zarząd Targów Warszawskich S.A., współorganizatorem - Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Głównym Polskim Partnerem Przemysłowym - Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Partnerzy Konferencji: Lotnisko Chopina w Warszawie, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne, Welcome Airport Services, Indra oraz Siltec. Patroni branżowi wydarzenia: Związek Regionalnych Portów Lotniczych oraz Polski Klub Lotniczy. Jednym z patronów medialnych był ViaExpert.

Podczas Międzynarodowej Konferencji i Wystawy „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania”, dyskutowano m.in. o zagadnieniach, związanych z rozwojem rynku transportu lotniczego w Polsce i w innych krajach naszego regionu Europy, mówiono o wyzwaniach stojących przed portami i liniami lotniczymi. Istotnym tematem debat były szanse, jakie niosą innowacyjne technologie zarządzania bezpieczeństwem operacji lotniczych. W tym kontekście nie bez znaczenia są działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzięki podnoszeniu standardów infrastruktury lotnisk. Prace w tym zakresie prowadzi Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, którego przedstawiciele uczestniczyli w konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją filmową portalu ViaExpert z Międzynarodowej Konferencji i Wystawy „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania”.

Zapraszamy także do zapoznania się z informacją prasową przygotowaną przez Zarząd Targów Warszawskich S.A. - organizatora Międzynarodowej Konferencji i Wystawy „Lotnictwo Nowej Generacji – strategie, technologie, rozwiązania”.

Źródło informacji: Zarząd Targów Warszawskich S.A.

 Przygotowała: Anna Rogalińska

KameraViaexpert_long_1