O tym, dlaczego tak ważne w budownictwie drogowym są podłoża i podbudowy…

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Anna Rogalińska w rozmowie z prof.dr hab.inż. Romanem Nagórskim, Dyrektorem Instytutu Dróg i Mostów, Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
Anna Rogalińska w rozmowie z mgr. inż. Markiem Więckowskim, Politechnika Warszawska
Anna Rogalińska w rozmowie z mgr inż. Maciejem Machowskim, Specjalistą ds. Technologii Geosyntetycznych, Przedsiębiorstwo Realizacyjne INORA Sp. z o.o.

W jaki sposób skutecznie odwodnić i wzmocnić podłoże?

Od czego zależy wykonanie solidnej podbudowy?

Na te i wiele innych pytań mogli znaleźć odpowiedź uczestnicy specjalistycznej konferencji, zorganizowanej przez Instytut Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Kształcenia i Doradztwa IKKU Sp. z o.o. Patronat nad konferencją objęła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Portal Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert był patronem medialnym wydarzenia.

W konferencji „PODŁOŻA I PODBUDOWY NAWIERZCHNI DROGOWYCH. AKTUALNE ROZWIĄZANIA PROJEKTOWO-WYKONAWCZE I MATERIAŁOWE” uczestniczyli pracownicy naukowi, przedstawiciele administracji, zarządcy dróg oraz pracownicy firm branżowych. Wygłoszone referaty dotyczyły zagadnień związanych m.in. z obowiązującymi normami oraz zastosowaniem rozwiązań technologicznych, umożliwiających budowę, odpowiadających standardom konstrukcji drogowych. Zaprezentowano m.in. systemy odprowadzania wód, metody stabilizacji gruntów, podłoży i podbudów oraz technologie wzmacniania konstrukcji drogowych w skomplikowanych warunkach geotechnicznych.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia rozmów z uczestnikami konferencji pt. „PODŁOŻA I PODBUDOWY NAWIERZCHNI DROGOWYCH. AKTUALNE ROZWIĄZANIA PROJEKTOWO-WYKONAWCZE I MATERIAŁOWE.”

Zdjęcia: ViaExpert

Przygotowała: Anna Rogalińska

KameraViaexpert_long_1