Rada Główna Instytutów Badawczych

Instytuty badawcze są reprezentowane przez Radę Główną Instytutów Badawczych (RGIB), która składa się z 31 przedstawicieli wybieranych w wyborach demokratycznych co trzy lata.

Obecnie w Polsce działalność badawczą prowadzi 116 instytutów zatrudniających ok. 40 000 pracowników.

Rada Główna Instytutów Badawczych reprezentuje interesy środowiska instytutów badawczych wobec organów władzy państwowej, samorządowej, organizacji naukowych, gospodarczych i społecznych oraz środowisk opiniotwórczych. Uczestniczy w polityce gospodarczej i społecznej, a w szczególności naukowej i innowacyjnej. Przedkłada organom władzy i administracji państwowej opinie i postulaty, podejmuje działania mające na celu rozwiązywanie problemów wspólnych dla środowiska instytutów, jak również dla rozwoju nauki, poprawy innowacyjności i efektywności gospodarki, rozwoju kadr badawczych, a w szczególności młodych naukowców.

RGIB współdziała z reprezentacjami innych jednostek naukowych i organizacjami pozarządowymi, m. in.: Naczelną Organizacja Techniczną, Akademią Inżynierska w Polsce, Krajową Izbą Gospodarczą, Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii i in. Prowadzi także działalność informacyjną, promocyjną i wydawniczą. Ponadto organizuje konferencje, kongresy, seminaria, szkolenia, wystawy osiągnięć instytutów oraz konferencje prasowe.

Liczne zadania związane z działalnością i misją Rady są realizowane przez Biuro RGIB. Są to prace informacyjne, organizacyjne, redakcyjne, promocyjne i administracyjne. Biuro RGIB redaguje i wydaje „Biuletyn Informacyjny RGIB”, stronę internetową www rgib.org.pl oraz współpracuje z mediami, organizacjami rządowymi i pozarządowymi.

 Lista materiałów na ViaExpert  dotyczących partnera:

Kiedy innowacje budują konkurencyjną gospodarkę ...

Polskie drogi do ... innowacyjności

Laury dla innowatorów czyli … laureaci iENA 2013 na spotkaniu w Radzie Głównej Instytutów Badawczych

Adres

  • ulica: ul. Instytutowa 1
  • kod: 03-302
  • miasto: Warszawa
  • państwo: Polska

Kontakt

  • telefon: +48 22 814 33 61
  • fax: fax. +48 22 675 14 06
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozycja na mapie

Wpisz swój adres w polu adresu poniżej mapy, a zostanie ustalona najkrótsza trasa dojazdu.