Na drogach wojewódzkich rozpoczyna się generalny pomiar ruchu

włącz . Opublikowano w woj. zachodniopomorskie

ZZDW rozstrzygnął przetarg na przeprowadzenie generalnego pomiaru ruchu na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim w 2015 roku.

W przetargu startowało 5 firm, które proponowały odrębne ceny za wykonanie pomiaru na terenie działania każdego z siedmiu Rejonów Dróg. W przypadku 6 zadań, a więc pomiarów na terenie działania Rejonów Dróg Wojewódzkich w Białogardzie, Chojnie, Drawsku Pomorskim, Gryficach, Pyrzycach i Stargardzie Szczecińskim, najkorzystniejszą ofertę przedstawiło Przedsiębiorstwo Wektra ze Szczecinka. Natomiast na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie pomiary będzie prowadziła firma Workitout z Gdańska.

W województwie zachodniopomorskim na drogach wojewódzkich wyznaczonych zostało łącznie 137 punktów pomiarowych podzielonych na trzy typy /P, M, W/. Na terenie działania poszczególnych Rejonów Dróg będzie to od 16 do 24 takich miejsc pomiaru. Najwięcej punktów pomiarowych wyznaczono na terenie działania Rejonów Dróg w Białogardzie i w Gryficach.

Zgodnie z „Wytycznymi generalnego pomiaru ruchu na drogach wojewódzkich w 2015 r.” i kalendarzem tych pomiarów, ustalonym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, roczny cykl pomiarowy będzie składał się z 6 pomiarów, w tym 5 okresów „dziennych” oraz jednego okresu „nocnego” . 16-godzinne pomiary będą prowadzone od 6.00 rano do 22.00 na punktach typu P i M a 8-godzinne (od 8.00 do 16.00) na punktach typu W. Natomiast pomiar w okresie „nocnym” będzie się odbywał między godz. 22.00 a 6.00 rano.

Łączny koszt przeprowadzenia pomiaru ruchu na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim w 2015 roku, na podstawie ofert przetargowych, wyniesie ponad 364, 5 tys. złotych.

Źródło: http://www.zzdw.koszalin.pl/