Plan tegorocznych przebudów został zatwierdzony przez Zarząd Województwa. Niebawem rozpoczną się przetargi.

włącz . Opublikowano w woj. zachodniopomorskie

ZZDW zaplanował w tym roku inwestycje jednoroczne z zakresu przebudowy dróg i  poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) o wartości 23 milionów złotych. Plan został zatwierdzony przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

Najkosztowniejszymi zadaniami będą przebudowy - drogi nr 152 w Starogardzie Łobeskim wraz ze skrzyżowaniem tej drogi z drogą wojewódzką nr 148 oraz przebudowa odcinka szlakowego Banie - Pyrzyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 122. Na każdą z inwestycji zarezerwowano w budżecie 1,7 mln zł.

Wśród inwestycji miejskich mamy trzy inwestycje w powiecie gryfińskim, są to przebudowy: ul. Gryfińskiej w Starym Czarnowie (DW nr 120), ul. Baniewickiej w Baniach (DW nr 122) i przejścia przez Mieszkowice w ciągu drogi nr 126. W powiecie drawskim przebudowywane będą ulice Polna i Szczecinecka w Czaplinku w ciągu drogi woj. nr 163 i ul. Dworcowa w Kaliszu Pomorskim w ciągu drogi woj. nr 175. W Trzebiatowie kontynuowana będzie przebudowa ul Kościuszki w ciągu drogi woj. nr 109.

Zaplanowano również przebudowy kilku odcinków szlakowych, między innymi Cedynia-Golice ( DW nr 125), Drawno-Choszczno (DW nr 175), dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 172 - Radacz-Szczecinek i Połczyn-Kołacz oraz dwa odcinki w ciągu drogi nr 103 – Ciećmierz-Paprotno i Cerkwica-Czaplin.

Łącznie w ramach przebudów realizowane będą 23 zadania o szacunkowej wartości 21 mln. zł.

W tegorocznym planie są również 22 inwestycje z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). Chodzi o budowy i przebudowy chodników, zatok autobusowych czy sygnalizacji świetlnych. Spośród tych inwestycji najkosztowniejszą będzie przebudowa przejścia przez Namyślin w ciągu drogi nr 127, na którą zarezerwowano w budżecie 210 tys. zł oraz przebudowa zatok autobusowych w ciągach dróg wojewódzkich na terenie działania RDW w Pyrzycach, a także chodnika w Brojcach w ciągu drogi woj. nr 105. Nowa sygnalizacja świetlna powstanie w Łobzie na ul. Bema w ciągu DW nr 148, natomiast w Barlinku w ciągu drogi nr 156 powstanie zatoka postojowa ze stanowiskiem do ważenia pojazdów. Koszt wszystkich zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego szacuje się na 2 mln. zł.

Źródło: http://www.zzdw.koszalin.pl/