Plany projektowe ZZDW na 2015 rok

włącz . Opublikowano w woj. zachodniopomorskie

W tym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował 9 przetargów na nowe dokumentacje techniczne dotyczące budowy, przebudowy bądź rozbudowy dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim. Siedem przetargów zostało już ogłoszonych.

Wśród ogłoszonych przetargów znajdują się m.in. dokumentacje na rozbudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 151 z ul. Runowską w Węgorzynie, rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 169 na odcinku Dobrociechy-Głodowa i na projekt budowy chodników i zatok autobusowych w miejscowości Polne w powiecie szczecineckim (DW nr 171). Wszystkie objęte przetargiem dokumentacje powinny zostać zakończone w ciągu 18-u miesięcy.

Nowe dokumentacje obejmą również takie tematy jak rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Ińsko-Ciemnik i drogi nr 124, na odcinku od mostu granicznego w Osinowie Dolnym do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 126. Najbardziej pracochłonnym tematem będzie dokumentacja na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław-Stepnica. Droga ta do niedawna była drogą powiatową nr 1010Z. Decyzją Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w czerwcu ubiegłego roku została zaliczona do kategorii dróg wojewódzkich. Odcinek objęty projektem ma 23 kilometry długości. Szacowany koszt dokumentacji to ponad pół miliona złotych.

Dodajmy, że w tej chwili trwają prace projektowe nad jedenastoma dokumentacjami przebudów dróg wojewódzkich, które będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Wśród realizowanych projektów jest przebudowa dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 102 czyli ponad 15-kilometrowy odcinek Łukęcin-Rewal i 4-kilometrowy odcinek Międzywodzie – Dziwnów, dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 109 Trzebusz-Trzebiatów i Trzebiatów-Płoty oraz III etap obejścia Trzebiatowa czyli połączenie dróg wojewódzkich nr 102 i 103, a także droga nr 152 na odcinku Świdwin-Połczyn-Zdrój, droga nr 151 na dwóch odcinkach Świdwin-Łobez i Ińsko-Recz, droga nr 142 na odcinku Szczecin-Krzywnica i najdłuższy z objętych planami, ponad 25-kilometrowy odcinek drogi nr 163 Połczyn-Zdrój-Czaplinek. Listę zamyka niemal kilometrowe przejście przez Kołobrzeg w ciągu drogi nr 102.

Źródłohttp://www.zzdw.koszalin.pl/