Oficjalne otwarcie mostu w Chełmku

włącz . Opublikowano w woj. małopolskie

 Zmarły rok temu Grzegorz Stech - wieloletni Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie - był głównym bohaterem oficjalnego otwarcia mostu w Chełmku, któremu towarzyszyło odsłonięcie tablicy upamiętniającej tego wybitnego budowniczego Małopolski. W uroczystości wziął udział m.in. marszałek Marek Sowa.

– Most, na którym dzisiaj stoimy, to finał ogromnej inwestycji, czyli remontu drogi wojewódzkiej nr 780, łączącej Małopolskę ze Śląskiem. Koszt samego mostu w Chełmku to blisko 10 mln złotych – mówił marszałek Marek Sowa.

Marszałek zaznaczył także, że wartość całej inwestycji nie sposób określić jedynie kwotami, ponieważ ma ona swój wymiar symboliczny, związany z uczczeniem pamięci Grzegorza Stecha.

– Stojąc tutaj nie możemy zapomnieć o ogromnym udziale w tej inwestycji świętej pamięci Grzegorza Stecha, wieloletniego dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich, z którym miałem zaszczyt i przyjemność pracować przez prawie 15 lat – dodał.

Na zakończenie uroczystości marszałek Marek Sowa wraz z burmistrzem Andrzejem Saternusem i dyrektor ZDW Martą Maj dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Grzegorzowi Stechowi. To wyraz hołdu za jego zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju infrastruktury drogowej w gminie Chełmek i całej Małopolsce.

Przypomnijmy, most przez rzekę Przemszę położony jest pomiędzy miejscowościami Chełmek i Chełm Śląski. W tym miejscu rzeka stanowi granicę między województwami małopolskim i śląskim. Otwarcie mostu to więc także zachęta do jeszcze bardziej intensywnej współpracy między dwoma regionami.

Grzegorz Stech – wieloletni dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Bez jego zaangażowania nie powstałoby wiele projektów infrastruktury transportowej w całym regionie. Był cenionym ekspertem z zakresu drogownictwa, wielokrotnie nagradzanym za swoją pracę. Zmarł 28 czerwca 2013 roku.

Źródło: http://www.zdw.krakow.pl/