Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Grzegorza Stecha w Zakopanem

włącz . Opublikowano w woj. małopolskie

W pracy wyróżniał się nie tylko olbrzymią wiedzą, kreatywnością, ale też nadprzeciętnymi zdolnościami organizacyjnymi – tak Grzegorza Stecha, zmarłego w zeszłym roku dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, wspominają bliscy i współpracownicy. W poniedziałek w Zakopanem odsłonięto tablicę upamiętniające tego działacza.

- Człowiek wielkiego serca zasłużony dla województwa małopolskiego. Pomysłodawca i realizator wielu nowatorskich rozwiązań inwestycyjnych - tak brzmi fragment napisu na tablicy poświęconej Grzegorzowi Stechowi, jaka od poniedziałku znajduje się na budynku Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego UMWM w Zakopanem.

Warto podkreślić, że tablica pamiątkowa została wykonana dzięki inicjatywie Zarządu Województwa Małopolskiego. Na poniedziałkowej uroczystości nie mogło więc zabraknąć: marszałka Marka Sowy, wicemarszałków Wojciecha Kozaka i Romana Ciepielę, a także Jacka Krupy, członka Zarządu Województwa Małopolskiego.

Grzegorz Stech był absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i prawa administracyjnego na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 r. rozpoczął pracę w Rejonie Dróg Publicznych w Krakowie. W 1991 r. awansował na stanowisko dyrektora. W latach 1996 - 1999 pracował na kierowniczych stanowiskach w firmach z branży drogowej. Dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie był od września 1999 r. Miał pod swoją pieczą 284 pracowników oraz ponad 1377 km dróg w całej Małopolsce. Aktywnie uczestniczył w pracach Prezydium Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich. Wiele lat był również wiceprezesem Polskiego Kongresu Drogowego. Był cenionym ekspertem z zakresu drogownictwa, wielokrotnie nagradzanym za swoją pracę.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (3 maja 2013 r.), Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, laureat nagrody specjalnej Pontifex Cracoviensis 2013 za całokształt pracy zawodowej, za nowatorskie rozwiązania w realizacji ponad 100 obiektów inżynieryjnych i mostowych w Małopolsce oraz indywidualnej nagrody „Za pracę na rzecz drugiego człowieka” przyznanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach (2008 r.).

Grzegorz Stech zmarł w wieku 52 lat, 28 czerwca 2013 r., po długiej i ciężkiej chorobie.

Źródło: ZDW w Krakowie, http://www.zdw.krakow.pl/