Bezpieczna i przyjazna droga do szkoły przez cały rok

włącz . Opublikowano w woj. warmińsko-mazurskie

Kolejny raz drogowcy i olsztyńska drogówka zjednoczyli swoje siły kierując je na osiągnięcie wspólnego celu- poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.  Nauka przez zabawę oraz konkursy dla najmłodszych – tak wspólnie rozpoczęto nowy rok szkolny.

11 września 2015r. wraz z dźwiękiem dzwonka szkolnego, do jednej z klas Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie pewnym krokiem wkroczyli przedstawiciele kilku instytucji, których przywiodła chęć osiągnięcia wspólnego celu – poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Nie po raz pierwszy drogowcy z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w ramach programu Przyjazna Droga, poprzez gry i zabawę pouczyli najmłodszych o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Spotkanie z pierwszakami było okazją do rozmów z dziećmi, ale też zainaugurowało dwa konkursy: plastyczny oraz muzyczny. Obydwa skierowane do uczniów klas I-III w tym samym temacie dziecięcej wizji bezpiecznej i przyjaznej drogi do szkoły przez cały rok. Inicjatywę poparł Marszałek Województwa oraz Warmińsko- Mazurski Kurator Oświaty, którzy objęli oba konkursy swymi patronatami. Medialnie organizatorów wspiera TVP Olsztyn i Radio Olsztyn.

Ze zgłoszonych prac plastycznych jury wybierze 12 najlepszych, z których będzie przygotowany kalendarz na 2016 rok. Zwycięska piosenka zostanie nagrana w profesjonalnym studio przez Radio Olsztyn.

Prace można zgłaszać do 14 października 2015r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 10 listopada.
Informacje o konkursach oraz regulaminy dostępne są na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, stronie głównej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Źródło: ZDW Olsztyn