Bezpieczna droga w Raciniewie

włącz . Opublikowano w woj. kujawsko-pomorskie

Zakończyła się przebudowa 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 551 łączącej Bydgoszcz z Unisławiem w powiecie chełmińskim. W Raciniewie wzmocniono jezdnię, dobudowano chodniki, zjazdy i zatoki autobusowe. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zmodernizowany odcinek liczy blisko 2 km. Po stronie północnej na terenie zabudowanym powstał szeroki 2-metrowy chodnik. Dobudowano również 3 zatoki autobusowe. Poza tym wykonano zjazdy na posesje, nowe przejście dla pieszych oraz dodatkowe oświetlenie hybrydowe. Podczas modernizacji wyprostowany został przebieg drogi w obrębie dawnego przejazdu kolejowego na rozebranej linii między Unisławiem a Toruniem. Zmodernizowany odcinek umożliwia sprawny dojazd od strony Bydgoszczy. To także trasa prowadząca w kierunku stoku narciarskiego, który jest jedną z zimowych atrakcji tej miejscowości.

Modernizacja odcinka w Raciniewie kosztowała blisko 2 mln zł. Wykonawca prac była firma Skanska. Inwestycja była finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Warto dodać, że na drodze wojewódzkiej nr 551 latem zmodernizowano także odcinek przebiegający przez Dąbrowę Chełmińską, a dwa lata wcześniej odnowiono fragment przecinający Ostromecko.

Remont w liczbach
Koszt – 1,96 mln zł
Długość odcinka – 1,8 km
Szerokość jezdni - 7 m
Liczba zatok autobusowych – 3 szt.
Szerokość chodnika – 2m
Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – 85 procent

Źródło: ZDW Bydgoszcz