Dobry rok dla ZDW w Łodzi

włącz . Opublikowano w Zarządzanie drogami

M SzychowskiŚnieg i mróz oznaczają koniec prac związanych z realizowaniem inwestycji drogowych. Jest to jednocześnie początek nowych działań drogowców – opady dają znak do rozpoczęcia „Akcji Zima”.
O inwestycjach zrealizowanych na drogach wojewódzkich woj. łódzkiego oraz o przygotowaniach do zimy rozmawiamy z Mirosławem Szychowskim, dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

 

 

 

 

Anna Rogalińska w rozmowie z dyrektorem Mirosławem Szychowskim.

O inwestycjach drogowych.

„(…) Rok 2012 jest takim dobrym rokiem dla Zarządu Dróg Wojewódzkich. Pod względem ilości pieniędzy, którymi dysponowaliśmy - w tym znacznej ilości pieniędzy unijnych na inwestycje drogowe (…)”
„(…) Te pieniądze, które woj. łódzkie mogło przeznaczyć w ramach RPO na drogi wojewódzkie, znakomicie przyczyniają się do poprawy sieci dróg i wszyscy to widzą: i kierowcy są zadowoleni i mieszkańcy – zwłaszcza ci, którzy mieszkali kiedyś przy tych zniszczonych drogach (…)”

O obwodnicy Strykowa.

„(…) Wybudowana obwodnica odciąży to miasto od ciężkiego zwłaszcza transportu, który dotychczas z kierunku Brzezin, z kierunku Ozorkowa czyli z dróg krajowych, kierował się na węzeł autostradowy Stryków naszą drogą 708. W tej chwili ten ruch odbywa się i docelowo będzie się odbywał poprzez tę obwodnicę (…)”

O "Zaprojektuj i Wybuduj".

Przebudowa drogi 703 i przebudowa drogi 713 były realizowane w systemie: „zaprojektuj i wybuduj” i ocena nasza jest pozytywna (…) Jeśli chcemy mieć sukces w realizacji w tym systemie przebudowy dróg, należy dobrze przygotować projekty funkcjonalno - użytkowe.”
KameraViaexpert_long_1

 

Przygotowała: Anna Rogalińska
Źródło zdjęć: ZDW Łódź.