Pierwsza droga wojewódzka o nawierzchni z betonu wałowanego w woj. kujawsko-pomorskim

włącz . Opublikowano w Zarządzanie drogami

Anna Rogalińska w rozmowie z inż. Sebastianem BorowiakiemZ-cą Dyrektora ZDW w Bydgoszczy
Przygotowała: Anna Rogalińska
KameraViaexpert_long_1

Niespełna kilometrowy fragment DW nr 272 w powiecie świeckim jest obecnie bardzo ważną częścią sieci dróg wojewódzkich woj. kujawsko-pomorskiego. Powstaje tu pierwsza droga wojewódzka o nawierzchni z betonu wałowanego.

Obecnie ta gruntowa droga ma niewielkie znaczenie komunikacyjne. Po zakończeniu prac natężenie ruchu wzrośnie. Zdaniem specjalistów utwardzenie DW nr 272 dzięki innowacyjnej technologii betonu wałowanego jest korzystnym rozwiązaniem. Przemawia za nim wysoka trwałość, odporność na koleinowanie oraz szybka realizacja i niższe koszty eksploatacji.

Prace na DW nr 272 są okazją do sprawdzenia tej technologii. Korzystne wyniki będą z pewnością zachętą do wykorzystania technologii betonu wałowanego także na innych, odpowiednich do jej zastosowania odcinkach dróg wojewódzkich woj. kujawsko - pomorskiego. Efekty prac na DW nr 272 zainteresują z pewnością także zarządców dróg w innych regionach.

O pilotażowym odcinku DW nr 272 gdzie prowadzone są prace w innowacyjnej technologii betonu wałowanego rozmawiamy z inż. Sebastianem Borowiakiem, Z-cą Dyrektora ZDW w Bydgoszczy.

001002003004

Zdjęcia: Adam Oporek, ZDW w Bydgoszczy