We Wrocławiu o tunelach w Polsce i na świecie czyli o Polskim Forum Tunelowym PKD

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Potrzebę organizowania takich konferencji jak Polskie Forum Tunelowe - II Międzynarodowa Konferencja „Budowa i eksploatacja tuneli komunikacyjnych” uzasadniają warunki geologiczne wielu obszarów Polski, które nie należą do najłatwiejszych. Problem ten często przewijał się w wygłoszonych we Wrocławiu referatach. Zagadnienie jest ważne w perspektywie rozwoju w naszym kraju tego typu inwestycji na sieci dróg ekspresowych, w kolejnictwie oraz na szlakach komunikacyjnych miast.

W zorganizowanym we Wrocławiu już po raz drugi Polskim Forum Tunelowym uczestniczyło prawie 150 osób - reprezentantów świata nauki, jednostek administracji drogowej oraz firm branżowych. Obecni byli także przedstawiciele międzynarodowych organizacji: Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Tunelowego i Budownictwa Podziemnego ITA-AITES. Od tego roku obie organizacje umieszczać będą informacje o wrocławskim Polskim Forum Tunelowym w kalendarzu najważniejszych, tematycznych imprez.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej portalu ViaExpert z Polskiego Forum Tunelowego we Wrocławiu - II Międzynarodowej Konferencji „Budowa i eksploatacja tuneli komunikacyjnych”.

KameraViaexpert_long_1

Przygotowała: Anna Rogalińska