Branża drogowa świętowała 25-lecie Targów AUTOSTRADA-POLSKA

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Redaktor Anna Rogalińska w rozmowie z Andrzejem Mochoniem, Prezesem Zarządu Targi Kielce
Redaktor Anna Rogalińska w rozmowie z prof. dr hab. inż. Leszkiem Rafalskim, Dyrektorem IBDiM, Przewodniczącym RGIB

Majowe spotkania w Kielcach to dla branży drogowej duże święto. AUTOSTRADA-POLSKA zawsze była okazją do prezentacji produktów i technologii, dzięki którym sieć komunikacyjna może stać się nowocześniejsza i bardziej komfortowa dla użytkowników.

Podczas tegorocznych targów na powierzchni 15 tysięcy kwadratowych pokazało swoje osiągnięcia ok. 260 firm z 18 krajów. Z przygotowanych przez Targi Kielce danych można było dowiedzieć się, że przez ćwierć wieku w wydarzeniach cyklu AUTOSTRADA-POLSKA uczestniczyło prawie 3 tysiące przedsiębiorstw i jednostek naukowo-badawczych. Do stałego grona uczestników od lat należą m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Jak zwykle tak i w tym roku podczas targów odbywało się wiele ciekawych, specjalistycznych konferencji. Między innymi Instytut Badawczy Dróg i Mostów przygotował konferencję „Mosty dla Regionów”, zagadnienia związane z administrowaniem Strefami Płatnego Parkowania w miastach omówiono na konferencji, zorganizowanej przez Katedrę Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej. Po raz pierwszy odbyło się w Kielcach „Forum Zielona Autostrada” podczas którego przedstawiono możliwości realizowania nowoczesnych projektów zieleni. Na specjalistyczne seminarium zaprosiła uczestników Polska Izba Konstrukcji Stalowych, tradycyjnie zorganizowany został ekspercki, VIII Salon Kruszyw - wspólna inicjatywa Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego oraz Targów Kielce. Ważne znaczenie dla rozwoju drogownictwa miało Seminarium Stowarzyszenia Producentów Cementu pt. „Drogi betonowe - trwałe iniezawodne rozwiązanie”, równie interesująca była konferencja nt. innowacji w drogownictwie przygotowana przez GDDKiA Oddział w Kielcach oraz SITK Oddział w Kielcach.

Targom AUTOSTRADA-POLSKA 2019 towarzyszyło wiele imprez. Gośćmi w Kielcach byli uczestnicy XX Ogólnopolskiego Kongresu Zarządców Dróg Powiatowych, który w tym roku zorganizowano w Starachowicach, 200-lecie powstania Centralnej Administracji Drogowej upamiętniła okolicznościowa wystawa, przygotowana przez GDDKiA.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów filmowych oraz galerii zdjęć z XXV Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2019

TargiKielce2019 004 TargiKielce2019 005 TargiKielce2019 015
01 01 01
01 01 01

Zdjęcia: ViaExpert

Przygotowała: Anna Rogalińska

KameraViaexpert_long_1