Na Kongresie FGSV prezentowane są tematy, które dotyczą nas wszystkich …

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców


Click to zoom
Źródło zdjęcia: ViaExpert

Na Kongresie W Erfurcie spotkali się członkowie Niemieckiego Stowarzyszenia Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu Forschungsgesellschaft für Straßen - und Verkehrswesen (FGSV)

O tematyce Kongresu FGSV Erfurt 2018 portal ViaExpert  rozmawiał z mgr inż. Elfriede Sauerwein - BraksiekPrzewodniczącą FGSV.


Podczas Kongresów FGSV omawiane są kluczowe i najbardziej aktualne zagadnienia z dziedziny drogownictwa w Niemczech. Przedmiotem obrad są zarówno technologie, jak i zagadnienia prawne, związane z przepisami technicznymi. Ważne miejsce w dyskusjach zajmuje kontekst międzynarodowy prezentowanych tematów. Dlatego też problematyka prezentowana na Kongresach FGSV cieszy się zainteresowaniem ekspertów od drogownictwa z wielu krajów.

O zagadnieniach omawianych na Kongresie FGSV Erfurt 2018 portal ViaExpert rozmawiał z mgr inż. Elfriede Sauerwein - Braksiek, Przewodniczącą Niemieckiego Stowarzyszenia Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu Forschungsgesellschaft für Straßen - und Verkehrswesen (FGSV)

Pani Przewodnicząca, jakie zagadnienia są omawiane na Kongresie FGSV w Erfurcie?

Kliknij, aby powiększyć
Kliknij, aby powiększyćPrzewodnicząca FGSV, mgr inż. Elfriede Sauerwein-Braksiek otworzyła obrady Kongresu FGSV w Erfurcie.

Tematy dyskusji dotyczą zagadnień z branży drogownictwa i inżynierii ruchu. Omawiane będą nowe normy i uregulowania oraz nowe rozwiązania- np. w zakresie budowy nawierzchni drogowych z kostki brukowej. W trakcie Kongresu FGSV będzie można porównać, jak podobne tematy realizowane są poza granicami - czyli jak to, co my robimy na drogach w Niemczech, robione jest w innych krajach. Poruszany będzie też temat technologii BIM (Building Information Modeling) oraz systemów programowych, wykorzystywanych do zarządzania inwestycjami. Wszystkie te zagadnienia są niezwykle ważne z punktu widzenia codziennej pracy, jaką wykonują uczestnicy Kongresu FGSV.

Jakie nowe, ważne dla drogownictwa w Niemczech tematy, które nie pojawiały się na wcześniejszych Kongresach FGSV, znalazły się w programie Kongresu FGSV w Erfurcie?

Podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się Forum Badawcze, prezentujące relacje o strukturach i możliwościach badań naukowych, jakie prowadzone są w Chinach i USA. Nowym tematem wykładów jest też z pewnością wspomniany BIM (Building Information Modeling), nowe RSAS czyli wytyczne do audytu dla ochrony dróg a także problem parkowania przejeżdżających tranzytem przez miasta samochodów osobowych i busów dalekobieżnych, który to problem musi być pilnie rozwiązany przez zarządców miejskich dróg.

Które tematy mogą być Pani zdaniem szczególnie interesujące dla ekspertów z dziedziny drogownictwa z innych krajów - w tym z Polski?

Oczywiście na Kongresie FGSV prezentowane są tematy, które dotyczą nas wszystkich jako użytkowników dróg- np. zagadnienia europejskich norm i standardów czy też wpływu klimatu na stan dróg. W programie znajdą się odpowiedzi na aktualne pytania, jakie stają obecnie przed polskimi ekspertami z dziedziny drogownictwa. Z drugiej strony opinie tych ekspertów na prezentowane zagadnienia będą z pewnością cennymi wskazówkami dla niemieckich specjalistów. Uważam, że międzynarodowa wymiana opinii zawsze jest ważna, bo w ten sposób można nawzajem się od siebie uczyć.

Rozmawiała: Anna Rogalińska

Materiał powstał dzięki współpracy z Panem Wernerem Bednorzem z Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI).

 

Kolejne relacje portalu ViaExpert z Kongresu FGSV w Erfurcie - już niebawem. Zapraszamy!