O współpracy organizacji branżowych dla nowoczesnych i solidnych dróg…

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Redaktor Anna Rogalińska w rozmowie z Barbarą Dzieciuchowicz, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa (OIGD) Zbigniewem Kotlarkiem, Prezesem Polskiego Kongresu Drogowego – Narodowego Komitetu PIARC (PKD)

„Śląskie Forum Drogownictwa” to tradycyjnie już miejsce wymiany doświadczeń specjalistów z dziedziny drogownictwa z różnych krajów. Taka współpraca nie jest możliwa bez współdziałania grup rodzimych ekspertów, dzięki którym tworzona jest i upowszechniana baza wiedzy o aspektach prawnych, które są niezbędne do sprawnego realizowania inwestycji oraz o innowacyjnych technologiach potrzebnych do budowy nowoczesnych, trwałych dróg. Ogromną rolę w budowaniu pozycji drogownictwa, w łączeniu osiągnięć świata nauki z potrzebami firm odgrywają: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa oraz Polski Kongres Drogowy.

O roli branżowych organizacji i stowarzyszeń w budowie sieci solidnych dróg rozmawiamy z Barbarą Dzieciuchowicz, Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa (OIGD) i Zbigniewem Kotlarkiem, Prezesem Polskiego Kongresu Drogowego – Narodowego Komitetu PIARC (PKD).


 

O inicjatywie "Solidne Drogi" można przeczytać na stronie Polskiego Kongresu Drogowego


 

Przygotowała: Anna Rogalińska

KameraViaexpert_long_1

 

Materiały filmowe są własnością ZDW Katowice.