O komunikacji, transporcie i logistyce na targach w Expo Silesia

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

logo exposilesia

Od 24 do 25 kwietnia 2018 roku w Centrum Targowo- Konferencyjnym Expo Silesia odbędą się cztery wydarzenia targowe: Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, Targi Transportu Turystycznego SilesiaCOACHEXPO, Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX oraz Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.

Zapraszamy na rozmowę z menedżerami targów: Wiolettą Błońską - Dudek (targi LOGISTEX i TRANSPORTEX) oraz z Łukaszem Kicem (targi SilesiaKOMUNIKACJA i SilesiaCOACHEXPO).

Expo Silesia organizuje w tym samym czasie cztery specjalistyczne targowe spotkania z branży komunikacyjnej. Czy aż tak duże jest w regionie i w kraju zainteresowanie tym tematem?

Targi nasze są targami wybitnie branżowymi. W Expo Silesia spotykają się specjaliści od komunikacji, transportu i logistyki. Rozmawiają o ważnych dla siebie tematach i mają okazję zapoznać się z nowościami. To, że wszystkie te targi organizujemy z powodzeniem od lat, świadczy, że jest na nie zapotrzebowanie i my wychodzimy naprzeciw temu zapotrzebowaniu.

Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA odbędą się już po raz dziesiąty. Czy w programie przewidziane są specjalne, jubileuszowe atrakcje?

Targi SilesiaKOMUNIKACJA rzeczywiście obchodzić będą w tym roku jubileusz związany z organizacją okrągłej 10-tej edycji. Wydawać by się mogło, że formuła tego wydarzenia na przestrzeni lat ugruntowała się. Niemniej, w związku z jubileuszem, a także trendami panującymi obecnie w sektorze transportu publicznego,stale ją wzbogacamy i modyfikujemy. W tym roku serdecznie zapraszamy m.in. do udziału w konferencji, która odbędzie się pierwszego dnia targów tj. 24 kwietnia, a jej tematem przewodnim będzie„Transport niskoemisyjny w Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii. Plany i przykłady wdrożenia gazomobilności  i elektromobilności”. Wydarzenie to organizowane jest przy współpracy z naszymi Partnerami: Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Tychach oraz Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Gliwicach. W ramach Konferencji porozmawiamy m.in. na temat nowej ustawy z zakresu elektromobilności i paliw alternatywnych czy też nt. planów wdrożenia transportu niskoemisyjnego na terenie nowo powstałej Metropolii. Poruszony zostanie też problem metanu jako paliwa multiźródłowego w transporcie publicznymi i gospodarce komunalnej. Zarówno w ramach konferencji jak i wystawy zaprezentujemy naszym gościom autobusy nowej generacji.Nasi wystawcy kładą w tym roku szczególny nacisk na te środki transportu, które wpisują się w nurt transportu niskoemisyjnego oraz walki ze smogiem. Jest to temat szeroko poruszany w ostatnim miesiącach także z punktu widzenia transportu publicznego. Nie zabraknie oczywiście premier, debat, konferencji prasowych!

Co takiego ma w sobie region Śląska, iż z powodzeniem udaje się Państwu organizować targi SilesiaKOMUNIKACJA od blisko 10 lat?

Od lat powtarzamy, iż zarówno Śląsk jak i Zagłębie Dąbrowskie to doskonałe miejsce do tego typu wydarzeń.Liczba mieszkańców korzystających na co dzień z komunikacji publicznej, złożoność transportu zbiorowego w naszym regionie, czy liczba i różnorodność firm przewozowych decydują o tym, iż to właśnie w naszej aglomeracji dyskutowane i wprowadzane są rozwiązania, które następnie z powodzeniem można zastosować w pozostałych regionach kraju. Dbamy również o to, by podczas towarzyszących targom konferencji oraz debat szczerze i otwarcie rozmawiać o różnych wizjach funkcjonowania firm komunikacyjnych w miastach Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego oraz o wprowadzanych na rynek technologiach stosowanych w pojazdach.Szczególnie cieszy nas fakt, iż także podczas naszego wydarzenia firmy przewozowe wymieniają się między sobą doświadczeniami, a dyskusje mają wymiar niezwykle praktyczny.

Czym różni się od tradycyjnych spotkań targowych Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX? Czy określenie „salon” nadaje temu wydarzeniu specjalny charakter?

Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX jest stworzony z myślą o bardziej kameralnych spotkaniach .Nie rezygnujemy przy tym z potencjału wydarzenia targowego. Konwencja Salonu oparta jest na kompleksowej prezentacji potencjału firm z sektora logistycznego oraz dostawców usług dla tej branży. Gwarantuje to, że podczas targów w jednym miejscu można spotkać właścicieli firm logistycznych, przedstawicieli sieci handlowych, osoby zarządzające centrami logistycznym i magazynowanymi, przedstawicieli sektora publicznego, a także inwestorów oraz deweloperów powierzchni magazynowych

Jaką formułę mają Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX? Do kogo są adresowane?

Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX utrzymane są formule B2B co daje możliwość spotkania w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów oraz menedżerów transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Podczas targów będzie zatem możliwe skorzystanie z porad prawnych, zakupienie nowego taboru przewozowego, podpisanie umów z firmami spedycyjnymi oraz zapoznanie się z wszelkiego rodzaju usługami mającymi na celu optymalizację prowadzenia firmy i minimalizację kosztów

Dziękuję bardzo za rozmowę.                                                                         

Rozmawiała: Anna Rogalińska