Drogi łączą czyli o współpracy polskich i niemieckich ekspertów na V Śląskim Forum Drogownictwa

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

 

Anna Rogalińska w rozmowie z Wernerem Bednorzem z Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej
Anna Rogalińska w rozmowie z Ralfem Alte-Teigeler, Prezesem Zarządu Otto Alte-Teigeler GmbH

W międzynarodowym gronie specjalistów zaproszonych do udziału w V Śląskim Forum Drogownictwa, które odbyło się w Piekarach Śląskich byli eksperci z Niemiec – m.in. z Federalnego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury CyfrowejFederalnego Instytutu Drogownictwa oraz z wielu specjalistycznych firm branżowych.

Współpraca polskich i niemieckich ekspertów w dziedzinie drogownictwa trwa od lat. Ostatnio zacieśniły ją bliskie kontakty Polskiego Kongresu Drogowego z Federalnym Instytutem Drogownictwa BASt. Zamysł wspólnych przedsięwzięć naukowo-badawczych zrodził się w 2016 roku w Warszawie podczas Konferencji Transport Research Arena 2016. Kierownictwo Federalnego Instytutu Drogownictwa BASt zaproponowało wówczas Polskiemu Kongresowi Drogowemu współpracę przy projektach ważnych dla rozwoju sieci niemieckich dróg. Polska – zdaniem niemieckich specjalistów – jest ważnym partnerem w poszukiwaniu nowych rozwiązań technologicznych w budownictwie drogowym.

Obecność specjalistów z zagranicy – w tym gości z Niemiec - nadała V Śląskiemu Forum Drogownictwa międzynarodowy charakter. Wydarzenie zyskało ważne miejsce w kalendarzu eksperckich debat na temat kierunku rozwoju drogownictwa w Europie. Organizatorzy - Polski Kongres Drogowy oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach - już czynią przygotowania do przyszłorocznej, szóstej edycji Forum.

Zapraszamy do obejrzenia rozmów z gośćmi z Niemiec - z uczestnikami V Śląskiego Forum Drogownictwa w Piekarach Śląskich.