Transport i Spedycja oraz Logistyka i Magazynowanie w Expo Silesia za nami

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

W dniach 26 – 27 kwietnia 2017 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX oraz Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX. Targi TRANSPORTEX były doskonałą okazja do przedstawienia ofert i osiągnięć firm działających w obszarze transportu i spedycji, pozyskania nowych kontaktów, a także do zdobycia fachowej wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie technologii i usług transportowych. Salon LOGISTEX poświęcony był szeroko pojętej logistyce oraz magazynowaniu.
Oba wydarzenia utrzymane w formule B2B dały możliwość spotkania i wymiany poglądów pomiędzy właścicielami firm transportowych, przewoźnikami, spedytorami oraz menedżerami transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Podczas targów TRANSPORTEX oraz Salonu LOGISTEX nie zabrakło licznych spotkań i wydarzeń branżowych o charakterze seminaryjno-konferencyjnym. Zarówno sama wystawa, jak również jej część merytoryczna, były znakomitą okazją do nawiązania licznych kontaktów biznesowych z profesjonalną publicznością.
W dniu 26 kwietnia 2017 podczas Targów została zaaranżowana Specjalna Stefa, w której odbywały się Spotkania Transportowe, czyli bezpłatna konferencja szkoleniowa dla branży transportowej, organizowana przez redakcję miesięczników TSL Biznes i Truck & Van oraz partnerów spotkań.
Natomiast 27 kwietnia 2017 na terenie targów odbyła się prezentacja na temat Optymalizacji procesów logistycznych, której organizatorem była firma Logistic Technologies wraz z partnerami Fraikin Polska Sp. z o. o. i allsafe JUNKFALK oraz prezentacja Leasing dla branży transportowej- sposoby optymalizacji zawieranych umów przygotowana przez MGW CCG Sp. z o.o.. Ponadto w trakcie trwania targów odbyło się również spotkanie dla firm transportowych z udziałem WITD, organizowane przez Polską Unię Transportu oraz Partnerów tych spotkań, podczas których zostały omówione bieżące problemy przewoźników.

Warto wspomnieć, iż podczas każdego z dni Targów miały również miejsce prezentacje firm, m.in. możliwości Nowego Wózka Widłowego BT Reflex serii R/E/O, organizowane przez Toyota Material Handling Polska Sp. z o. o., ciągnika siodłowego z naczepą typu Mega, wyposażoną w innowacyjny system BDE (Back Door Extension) oraz zabytkowy samochód ciężarowy STAR A 25 z 1963 roku prezentowany przez firmę EPO - TRANS Logistic S.A.. Firma Frendix Polska- UTB Expert pokazała natomiast samoładujący wózek podnośnikowy INNOLIFT, a firma Hussar Angels - pojazd do mobilnej pomocy drogowej.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.tslexpo.pl oraz www.logistex.pl .