O Kongresie FGSV 2016, czyli o zrównoważonym drogownictwie i transporcie - II część relacji

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

W Gerbens FGSV2016

Obecny na Kongresie w Bremie Dir. Dipl-Ing. Wennemar Gerbens, ustępujący Przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu (FGSV) pozdrawia dziennikarzy Portalu ViaExpert .

Anna Rogalińska w rozmowie z  Oscarem De Buen Richkarday Prezydentem WORLD ROAD ASSOCIATION PIARC
Anna Rogalińska w rozmowie z  mgr inż. Wernerem Bednorzem z Federalneego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Cyfrowej

Forschungsgesellschaft für Straßen - und Verkehrswesen (FGSV) czyli niemieckie Stowarzyszenie Badawcze Drogownictwa i Inżynierii Ruchu ma ogromne znaczenie dla rozwoju niemieckiego drogownictwa. Tu opracowywane są Zbiory Reguł Technicznych. Do nich należy Dokumentacja Kontraktowa dla Drogownictwa, która składa sie z: Dodatkowych Przepisów Technicznych (Zusätzliche Technische Vertragsbedingungen (ZTV)), Technicznych Warunków Dostaw (Technische Lieferbedingungen (TL) oraz Warunków Technicznych (Technische Prüfvorschriften (TP)

Kongres FGSV 2016 odbywał się w Bremie od 28 do 30 września br. Tematem przewodnim spotkania ekspertów, w którym uczestniczyło ponad 1500 osób był zrównoważony rozwój w dziedzinie drogownictwa i transportu. Bloki tematyczne dotyczyły m.in. planowania sieci komunikacyjnej, wykonawstwa i utrzymania dróg – także miejskich. Mówiono o technologiach budowy dróg asfaltowych i betonowych, o zagadnieniach bezpieczeństwa ruchu oraz o możliwościach finansowania inwestycji drogowych. Uzupełnieniem części konferencyjnej była wystawa. Zaprezentowały się na niej znane na niemieckim i europejskim rynku drogowym firmy.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z uczestnikami Kongresu FGSV 2016 w Bremie.

KameraViaexpert_long_1