Kongres FGSV 2016, czyli o współpracy ekspertów drogownictwa z Polski i z Niemiec - I część relacji

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

 

W Gerbens FGSV2016

Obecny na Kongresie w Bremie Dir. Dipl-Ing. Wennemar Gerbens, ustępujący Przewodniczący Niemieckiego Stowarzyszenia Badawczego Drogownictwa i Inżynierii Ruchu (FGSV) pozdrawia dziennikarzy Portalu ViaExpert .

I część reportażu filmowego przygotowanego przez red. Annę Rogalińską z Kongresu FGSV 2016 w Bremie
II część reportażu filmowego przygotowanego przez red. Annę Rogalińską Kongresu FGSV 2016 w Bremie
Anna Rogalińska w rozmowie z mgr inż. Rainerem BombąSekretarzem Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej

Co dwa lata najlepsi eksperci od drogownictwa z Niemiec spotykają się na kongresie, który organizuje niemieckie Stowarzyszenie Badawcze Drogownictwa i Inżynierii Ruchu Forschungsgesellschaft für Straßen - und Verkehrswesen (FGSV). Biorą w nim udział także przedstawiciele organizacji drogowych z całego świata. W tym roku Kongres FGSV odbył się w Bremie. Uczestniczyli w nim wysocy urzędnicy niemieckiej administracji: mgr inż. Rainer Bomba, Sekretarz Stanu w Federalnym Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej oraz prof. Stefan Strick, Prezydent Federalnego Instytutu Drogownictwa BASt. Gościem Kongresu był Oscar DE BUEN RICHKARDAY, Prezydent World Road Association PIARC.

Na Kongresie FGSV 2016 w Bremie reprezentowane były stowarzyszenia partnerskie z Austrii, Szwajcarii, Holandii, Węgier i Polski. Polski Kongres Drogowy (PKD), będący stowarzyszeniem partnerskim z FGSV, z upoważnienia prezesa Zarządu PKD, Zbigniewa Kotlarka, reprezentował członek Zarządu PKD, pełnomocnik ds. relacji międzynarodowych, dr inż. Wiesław Dąbrowski, będący jednocześnie przewodniczącym Komitetu Nawierzchni Betonowych PKD. Komitet Nawierzchni Asfaltowych PKD był reprezentowany przez jego przewodniczącego, dr inż. Igora Ruttmara, prezesa Zarządu TPA Sp. z o.o. oraz przez Piotra Heinricha, Dyrektora Zarządzającego OAT Sp. z o.o. Na Kongresie FGSV 2016 w Bremie byli też przedstawiciele Portalu Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert.

Obecność przedstawicieli Polskiego Kongresu Drogowego w Bremie umożliwiła przeprowadzenie konkretnych rozmów, dotyczących zacieśnienia współpracy z FGSV oraz z Federalnym Instytutem Drogownictwa BASt. Długofalowym celem tej współpracy jest między innymi wspólna realizacja prac badawczo-rozwojowych, co leży zarówno w interesie Polski, jak i Niemiec.

O działalności FGSV, wcześniejszych kongresach oraz o współpracy FGSV z polskim ekspertami można przeczytać w artykułach, opublikowanych na portalu ViaExpert.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz wywiadów, przeprowadzonych podczas Kongresu FGSV 2016 w Bremie.

KameraViaexpert_long_1