Dni Betonu 2016 czyli o forum ekspertów w Wiśle

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Anna Rogalińska w rozmowie ze prof. dr hab. inż. Leszkiem Rafalskim, Dyrektorem IBDiM
Anna Rogalińska w rozmowie z Jackiem Bojarowiczem, Dyrektorem GDDKiA
Anna Rogalińska w rozmowie z Andrzejem Ptakiem, Przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu

 

W organizowanej co dwa lata przez Stowarzyszenie Producentów Cementu konferencji z cyklu Dni Betonu uczestniczą wybitni eksperci: projektanci, architekci, konstruktorzy, technolodzy oraz przedstawiciele świata nauki. W tym roku do Wisły, gdzie odbywały się Dni Betonu 2016 przyjechało 960 uczestników. W towarzyszącej Konferencji wystawie wzięło udział 35 firm, specjalizujących się w produkcji maszyn i materiałów budowlanych. Patronat nad Konferencją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Patronem naukowym Konferencji tradycyjnie już są Sekcje Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk: Sekcja Konstrukcji Betonowych oraz Inżynierii Materiałów Budowlanych. Portal Budownictwa Komunikacyjnego ViaExpert włączył się w promocję medialną wydarzenia.

Dni Betonu 2016 miały bardzo nowoczesną formułę. Części prezentacyjnej i dyskusyjnej towarzyszyły m.in. warsztaty oraz sesja posterowa. Atrakcją już po raz czwarty zorganizowaną w ramach Dni Betonu był finał konkursu Power Concrete. Celem Power Concrete jest popularyzowanie wiedzy z zakresu technologii cementu i betonu a także zwrócenie uwagi poprzez konkursowe zmagania na rolę technologa w procesie produkcji betonu.

Podczas sesji tematycznych tegorocznej Konferencji poruszono wiele zagadnień, związanych z wykorzystaniem betonu w budownictwie oraz w drogownictwie. Mówiono m.in., o badaniach i analizach kosztów budowy i utrzymania nawierzchni betonowych i asfaltowych, o betonie w budownictwie mostowym i komunikacyjnym – także w perspektywie doświadczeń infrastruktury drogowo-kolejowej. W programie znalazły się także „ciekawostki” technologiczne, pozwalające np. zdobyć wiedzę na temat inteligentnych betonów lub odpowiedzieć na pytanie, czy beton może odczuwać … muzykę.

Informacje na temat Dni Betonu 2016 publikowane będą w szerokim zakresie przez Stowarzyszenie Producentów Cementu na www.polskicement.pl

Pobierz dokument nt. finału konkursu Power Concrete 2016

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów przygotowanych przez portal ViaExpert podczas Dni Betonu 2016 w Wiśle.

KameraViaexpert_long_1