Ekrany akustyczne mogą być i skuteczne i …. estetyczne

włącz . Opublikowano w Co nowego w drogownictwie

Nowoczesna sieć dróg musi być przyjazna środowisku, tzn. jak najmniej uciążliwa dla człowieka i przyrody. Rosnąca ilość samochodów i innych środków transportu powoduje wzrost natężenia hałasu. W walce z hałasem komunikacyjnym skutecznie pomagają ekrany akustyczne. Najnowsze rozwiązania ekranów akustycznych zostały zaprezentowane podczas XVII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach.  Jednym z wystawców na Targach była Firma ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o.o. , dostarczająca kompleksowe systemy ochrony przed hałasem, działająca na polskim rynku od 2006 roku.

Zapraszamy na rozmowę z Panem Maciejem Zakrzewskim, Dyrektorem Zarządzającym Firmy ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o.o.


KameraViaexpert_long_1

Wszystkie produkty i innowacyjne rozwiązania oferowane przez Firmę ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o.o. wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi, funkcjonalnością i estetyką. Firma wykorzystuje potencjał i doświadczenie jednego z największych w Niemczech producentów ekranów akustycznych, firmy R. KOHLHAUER GmbH, wykonującej ekrany w oparciu o najwyższej klasy rozwiązania i materiały.

Przykładem ekologicznego podejścia do zagadnienia ochrony przed hałasem są ekrany KOHLHAUER PLANTA. Charakteryzują się one naturalnym wyglądem, dobrą izolacyjnością i skutecznością pochłaniania dźwięków. Dodatkowe walory estetyczne można uzyskać obsadzając je roślinami. Ekrany KOHLHAUER PLANTA znakomicie komponują się z otoczeniem.

KOHLHAUER SCORSA to system ekranów przezroczystych pochłaniających dźwięk.

KOHLHAUER VOLTA jest nazwą systemu ekranów akustycznych, zintegrowanych z ogniwami fotowoltaicznymi.

W okresie od grudnia 2010 roku do maja 2011 roku Firma ALFA BOND KOHLHAUER Sp. z o.o. dostarczyła 20.150 m2 giętych, przezroczystych paneli akustycznych na autostradową obwodnicę Wrocławia. Właśnie tam najlepiej widać, że ekrany akustyczne mogą być i skuteczne i estetyczne.

 

Przygotowała: Anna Rogalińska

width="512" height="308"