Po wiedzę i edukację na Targi HydroSilesia i MELIORACJE

włącz . Opublikowano w Targi, szkolenia, konferencje, spotkania drogowców

Lukasz KicFot. Expo Silesia

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu przygotowuje się do organizacji dwóch ważnych, cyklicznych wydarzeń: 9 Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo-Kanalizacyjnej HydroSilesia 2017 oraz 7 Targów Melioracji i Urządzeń Wodnych, Infrastruktury i Urządzeń Przeciwpowodziowych MELIORACJE 2017. Oba wydarzenia odbędą się 25-26 października 2017.

Naszym rozmówcą jest menedżer Targów, Łukasz Kic.

Zarówno Targi HydroSilesia, jak i MELIORACJE od lat cieszą się zainteresowaniem zwiedzających. Jak udaje się Państwu dostosować formułę targowej oferty do potrzeb branży?

Cały czas obserwujemy co dzieje się na rynku z naszymi partnerami i jakie aktualnie są poruszane zagadnienia branżowe, które warto później przedstawić pod czas naszego Forum.

Jakie tematy będą omawiane podczas spotkań i dyskusji, które odbędą się w ramach Targów HydroSilesia 2017 i MELIORACJE 2017?

Targi HydroSilesia i MELIORACJE to tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz spotkań przedstawicieli branży szeroko rozumianej gospodarki wodnej w południowej Polsce. Wzorem lat ubiegłych wystawa targowa zostanie wzbogacona o szereg wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, prezentacji i konkursów. Już dziś serdecznie zapraszamy na Śląsko - Zagłębiowskie Forum Wodne. Forum zostanie podzielone na dwa panele. Pierwszy panel ekspercki to temat „Nowe Prawo Wodne”, a organizatorem tej części są: Śląski Klaster Wodny, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A. i Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Tematyka drugiego panelu eksperckiego dotyczy pozwoleń wodno - prawnych, władzy wodnej oraz oceny stanu zapór przeciwpowodziowych. Organizatorem są: Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach oraz Główny Instytut Górnictwa. Wydarzenia odbędą się pierwszego dnia Targów tj. 25 października br.

W tym roku również odbędzie się Strefa „HydroSilesia dla Edukacji”, w ramach której wraz z naszymi Partnerami – Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów, Sosnowieckimi Wodociągami, Dąbrowskimi Wodociągami i Katowickimi Wodociągami chcemy promować postawy proekologiczne i jednocześnie edukować najmłodszych mieszkańców regionu odnośnie tego, skąd pochodzi woda, dlaczego jest dla nas tak ważna i jak powinniśmy dbać o bezpieczeństwo jej dostaw. W ramach Strefy zaplanowaliśmy m.in. ścieżkę edukacyjną z pełną paletą atrakcji. Nasi najmłodsi goście będą mogli zapoznać się z multimedialnymi schematami przepływu wody, wirtualnie odwiedzić siedzibę stacji uzdatniania wody, odkryć tajniki pracy laboratorium, a także obejrzeć w salce kinowej materiał, dotyczący drogi, jaką pokonuje woda od ujęcia do naszego kranu. Urozmaiceniem będą również ciekawe prelekcje oraz eksperymenty z wykorzystaniem wody, a także gry i zabawy z nagrodami.

Kogo może szczególnie zainteresować oferta Targów HydroSilesia 2017 i MELIORACJE 2017?

Oferta Targowa jest skierowana do specjalistów, dyrektorów, prezesów instytucji, firm, do producentów z branży urządzeń i technologii wodociągowo-kanalizacyjnej oraz melioracji i urządzeń wodnych, infrastruktury i urządzeń przeciwpowodziowych, których serdecznie zapraszamy na Targi.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Rozmawiała:

Anna Rogalińska